Zdrowie narządów kobiecych
9 marca 2024r. (sobota), 09:00 - 12:00

 Zapraszam serdecznie na 3-godzinny warsztat poświęcony zdrowiu narządów kobiecych.

Według jogi, oprócz czynników fizjologicznych, sfera emocji i psychiki odgrywa największą rolę we wszystkich zaburzeniach w obszarze gruczołów dokrewnych i całego układu hormonalnego. Ponieważ u kobiet w znacznej mierze emocje odkładają się w dolnej części brzucha, to gdy w życiu codziennym jest dużo stresu i niepokoju, pojawiają się napięcia w narządach rozrodczych. Szukanie przestrzeni w obszarze brzucha, uwalnianie napięć i dolegliwości bólowych, będzie kluczowym tematem tego warsztatu.Warsztat jest skierowany do kobiet w każdym wieku. Jest zalecany kobietom w trakcie menstruacji. Służy również pomocą w łagodzeniu takich dolegliwości, jak: skurcze, zatrzymywanie płynów w organizmie, uczucie ciężkości, wzdęcia, zaburzenia trawienia, huśtawka emocjonalna, zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Termin: 09.03.2024 (sobota), w godz. 9:00-12:00

Koszt: 150 zł. Zapisanie się na warsztat związane jest z wpłatą zaliczki w kwocie 50 zł (bezpośrednio w Szkole Jogi lub na podanie niżej konto bankowe).

Prowadząca: Marta Lewandowska - z wykształcenia pedagog i terapeuta w zakresie rewalidacji osób chorych i niepełnosprawnych. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Joga. Praktykę jogi rozpoczęłam w 2007 roku u Marka Bednarskiego. Od tego czasu systematycznie biorę udział w licznych warsztatach i szkoleniach jogi, prowadzonych przez nauczycieli jogi z Polski i zagranicy. Doskonaliłam swoją wiedzę i praktykę u Jurka Jaguckiego, Pauliny Stróż i Ewy Wardzałły. Systematycznie biorę także udział w warsztatach jogi terapeutycznej. Regularnie uczestniczę w warsztatach prowadzonych przez zagranicznych nauczycieli: O. Joe Pereira, Udaj Bhosale.

Miejsce: Szkoła Jogi "Surya Namaskar", ul. Słowiańska 17, Głogów

Zapisy i informacje: Szkoła Jogi Surya Namaskar, Marta Lewandowska, tel. 609-103-712, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

nr konta: Szkoła Jogi Surya Namaskar Marta Lewandowska, 12 1090 2112 0000 0001 4399 2937

CZYM JEST JOGA?

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju, kultywowaną przez człowieka. Wywodzi się z Indii. Jest to droga zjednoczenia ciała, umysłu i ducha. Dzięki praktyce jogi możemy żyć wewnętrznie zintegrowani, pozostając jednocześnie w harmonii z otoczeniem. Najważniejszym i najstarszym traktatem jogi są Jogasutry. To miarodajny tekst, dotyczący mechanizmów rozwoju świadomości. Przypisywany jest mistrzowi, nazywanemu Patandżali.

„Celem jogi jest sprawić, abyś trwał w sobie, wewnętrznie się scalił. Dzięki jodze stajesz się pełnią”

Sri Sri Ravi Shankar

DLACZEGO WARTO?

Regularna praktyka jogi prowadzi do poprawy zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej. Wynika to z wpływu praktyki na wszystkie poziomy istnienia:

- na poziomie fizycznym: ciało staje się sprawniejsze, bardziej elastyczne, a jednocześnie mocniejsze

- na poziomie fizjologicznym: poprawia się funkcjonowanie wszystkich układów: oddechowego, krwionośnego, dokrewnego i innych

- na poziomie psychiki: poprawia się zdolność koncentracji, wzrasta umiejętność radzenia sobie z emocjami, stopniowo coraz lepiej radzimy sobie ze stresem

 

JAK ZACZĄĆ?

Zapoznaj się z grafikiem i wybierz grupę odpowiednią dla siebie. Zgłoś przed zajęciami poważniejsze problemy zdrowotne. Nie spożywaj większego posiłku min. 2 godz. przed zajęciami. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą wygodny strój. Wszystkie potrzebne pomoce są na wyposażeniu Szkoły. Ćwiczymy na boso.

Kontakt Joga
Marta Lewandowska
tel. 609-103-712, 
e-mail: mlewandowska5[@]o2.pl

Dojazd
ul. Słowiańska 17, Głogów