Warsztat jogi z Markiem Bednarskim - 26 maja 2019r

Warsztat z Markiem Bednarskim w Głogowie

ŻYWIOŁY W PRAKTYCE JOGI METODĄ B.K.S. IYENGARA - ZIEMIA


Żywioł ziemi w języku sanskryckim nosi nazwę Prithvi tattva. Dzięki niemu tkanki i komórki naszego ciała, mają swoje granice, kształt i rozmiar. Reprezentowany jest w nas w postaci skóry, mięśni, kości i stawów. Ziemia wywiera na nas dwie bardzo ważne siły. Pierwsza z nich to siła grawitacji. Druga to moc pochodząca z głębi ziemi, skierowana jest przeciwnie do siły grawitacji. Przedostaje się do naszego ciała poprzez punkty kontaktu z podłożem. Właśnie na spotkanie z tymi siłami i oddziaływaniem żywiołu ziemi na nas, chciałbym Was zaprosić. Spotkajmy się na macie, aby wspólnie w metodzie BKS Iyengara odkrywać asany, pranayamy i medytację. 

PROWADZĄCY

Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS Iyengara®stopnia Inermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. W 2004 r. prowadził medytacje w Wrocławskim Centrum Terapii Naturalnych. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II (prowadzący: K.Kocot), 2011-2012 r. Intermediate Junior I (prowadzący: J. Jagucki i K.Kocot), Intermediate Junior II (prowadzący: K. Pilorz), 2017 Intermediade Junior III (prowadzący: K. Pilorz). Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. do 2014 uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea). W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień". 

PLAN WARSZTATU

Sesja 1 11:30 - 14:00

Sesja 2 15:00 - 17:00


Przez cały czas trwania warsztatów możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem.

KOSZT

120 zł – udział w warsztacie (bez posiłku)


ZAPISY I INFORMACJE

Szkoła Jogi Surya Namaskar 

Marta Lewandowska

tel. 609-103-712

e-mail: mlewandowska5[@]o2.pl

 

 

CZYM JEST JOGA?

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju, kultywowaną przez człowieka. Wywodzi się z Indii. Jest to droga zjednoczenia ciała, umysłu i ducha. Dzięki praktyce jogi możemy żyć wewnętrznie zintegrowani, pozostając jednocześnie w harmonii z otoczeniem. Najważniejszym i najstarszym traktatem jogi są Jogasutry. To miarodajny tekst, dotyczący mechanizmów rozwoju świadomości. Przypisywany jest mistrzowi, nazywanemu Patandżali.

„Celem jogi jest sprawić, abyś trwał w sobie, wewnętrznie się scalił. Dzięki jodze stajesz się pełnią”

Sri Sri Ravi Shankar

DLACZEGO WARTO?

Regularna praktyka jogi prowadzi do poprawy zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej. Wynika to z wpływu praktyki na wszystkie poziomy istnienia:

- na poziomie fizycznym: ciało staje się sprawniejsze, bardziej elastyczne, a jednocześnie mocniejsze

- na poziomie fizjologicznym: poprawia się funkcjonowanie wszystkich układów: oddechowego, krwionośnego, dokrewnego i innych

- na poziomie psychiki: poprawia się zdolność koncentracji, wzrasta umiejętność radzenia sobie z emocjami, stopniowo coraz lepiej radzimy sobie ze stresem

 

JAK ZACZĄĆ?

Zapoznaj się z grafikiem i wybierz grupę odpowiednią dla siebie. Zgłoś przed zajęciami poważniejsze problemy zdrowotne. Nie spożywaj większego posiłku min. 2 godz. przed zajęciami. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą wygodny strój. Wszystkie potrzebne pomoce są na wyposażeniu Szkoły. Ćwiczymy na boso.

Kontakt Joga
Marta Lewandowska
tel. 609-103-712, 
e-mail: mlewandowska5[@]o2.pl

Dojazd
ul. Słowiańska 17, Głogów