Warsztat z Markiem Bednarskim - 22.03.2020 

Warsztat z Markiem Bednarskim w Głogowie - 22.03.2020 

"PRZESTRZEŃ, ODPUSZCZANIE I ORGANIZACJA""PRZESTRZEŃ, ODPUSZCZANIE I ORGANIZACJA"
22.03.2020 (niedziela) Szkoła Jogi SURYA NAMASKAR

 

TEMAT
W dzisiejszych czasach boimy się odpuszczać. Podświadomie kojarzy nam się to z poddaniem się i byciem pokonanym. Może to mieć wymiar zawodowy, rodzinny czy społeczny. Dlatego zapracowujemy się do granic możliwości. Tłumimy w sobie emocje. Nie dajemy odpocząć naszej "głowie" nawet na moment. Zabiera nam to całą przestrzeń. Nie ma miejsca na doświadczanie i smakowanie każdej sekundy życia. W natłoku codziennych zdarzeń konieczna staje się dobra i mądra organizacja. Dzięki niej uczymy się, co należy odpuścić, by mieć czas na rzeczy dla nas ważne. Nie inaczej jest w praktyce asan czy pranayam. Często wykonujemy w nich pracę zbyteczną lub marginalną, zamiast zająć się tym, co jest istotne i dla nas ważne. Gdy zwrócimy na to uwagę, jest szansa, że przeniesiemy to na resztę naszego życia.

PROWADZĄCY
Marek Bednarski - Dyplomowany i certyfikowany nauczyciel jogi metodą BKS IYENGARA® stopnia Intermediate Junior III. Praktykę jogi rozpoczął w roku 1992. Od 2005 r. prowadzi regularne zajęcia jogi. Dwukrotnie odbył miesięczne staże w Instytucie Iyengara w Punie (Indie), gdzie ćwiczył pod czujnym okiem Gity i Prashanta Iyengarów.
Ukończył kursy nauczycielskie: 2005-2008 r. Intoductory I i II, 2011-2012 r. Intermediate Junior I, 2014-2015 r. Intermediate Junior II, 2017 Intermediate Junior III. Wszystkie zdane przed komisją, w skład której wchodziła Rita Keller. Ostatni egzamin zdany z wyróżnieniem. Uczestniczył w kursach terapeutycznych dla nauczycieli stopnia Junior i Senior, prowadzonych przez Lois Steinberg (USA) w latach 2012-2014. Od 2006 r. uczestniczył w warszatach jogi prowadzonych przez: Abhi Sridhar (Indie-wnuczka BKS Iyengara), Lois Steinberg (USA), Rita Keller (Niemcy), Corine Biria (Francja), Gabriella Gubillaro (Włochy), David Meloni (Florencja), Eyal Shifroni (Izrael), Christian Pisano (Nicea), Yogi Zain (Kalifornia). W latach 2011-2012 ukończył kurs fizjoterapii w Policealnej Szkole Zawodowej „Omega”. Współzałożyciel Fabryki Energii - Centrum Jogi Wrocław. Regularnie pisze artykuły do: "Yoga & Ayurveda" i Zwierciadlo.pl. Prowadzi bloga "Joga na co dzień".

MIEJSCE
Szkoła Jogi Surya Namaskar
ul. Słowiańska 17,
Głogów

PLAN DNIA
11:30 - 14:00 asany
15:00 - 17:00 relaks i pranayama

Przez cały czas trwania warsztatów możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielem.

KOSZT
130 zł (z posiłkiem)

ZAPISY I INFORMACJE
Szkoła Jogi Surya Namaskar
Marta Lewandowska
tel. 609 103 712
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O uczestnictwie w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w kwocie 50 zł do 28 lutego 2020. Pozostałą kwotę można wpłacić w dniu warsztatu w szkole.

Zajęcia prowadzone metodą BKS IYENGARA®

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

CZYM JEST JOGA?

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju, kultywowaną przez człowieka. Wywodzi się z Indii. Jest to droga zjednoczenia ciała, umysłu i ducha. Dzięki praktyce jogi możemy żyć wewnętrznie zintegrowani, pozostając jednocześnie w harmonii z otoczeniem. Najważniejszym i najstarszym traktatem jogi są Jogasutry. To miarodajny tekst, dotyczący mechanizmów rozwoju świadomości. Przypisywany jest mistrzowi, nazywanemu Patandżali.

„Celem jogi jest sprawić, abyś trwał w sobie, wewnętrznie się scalił. Dzięki jodze stajesz się pełnią”

Sri Sri Ravi Shankar

DLACZEGO WARTO?

Regularna praktyka jogi prowadzi do poprawy zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej. Wynika to z wpływu praktyki na wszystkie poziomy istnienia:

- na poziomie fizycznym: ciało staje się sprawniejsze, bardziej elastyczne, a jednocześnie mocniejsze

- na poziomie fizjologicznym: poprawia się funkcjonowanie wszystkich układów: oddechowego, krwionośnego, dokrewnego i innych

- na poziomie psychiki: poprawia się zdolność koncentracji, wzrasta umiejętność radzenia sobie z emocjami, stopniowo coraz lepiej radzimy sobie ze stresem

 

JAK ZACZĄĆ?

Zapoznaj się z grafikiem i wybierz grupę odpowiednią dla siebie. Zgłoś przed zajęciami poważniejsze problemy zdrowotne. Nie spożywaj większego posiłku min. 2 godz. przed zajęciami. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą wygodny strój. Wszystkie potrzebne pomoce są na wyposażeniu Szkoły. Ćwiczymy na boso.

Kontakt Joga
Marta Lewandowska
tel. 609-103-712, 
e-mail: mlewandowska5[@]o2.pl

Dojazd
ul. Słowiańska 17, Głogów