Regeneracja w pozycjach odwróconych - 14.12.2019Pozycje odwrócone ("Viparita Sthiti") są wyjątkową grupą asan, gdyż nie występują w żadnym innym systemie ćwiczeń. Ich zadaniem jest odwrócenie negatywnego działania grawitacji na nasze ciało. Z punktu widzenia fizjologii, zapobiegają stagnacji w krążeniu i opadaniu organów oraz zwiększają dotlenienie komórek. Ma to duży wpływ na utrzymanie zdrowia. Asany odwrócone odmładzają i regenerują ciało organiczne. Wzmacniają odporność organizmu, poprawiają metabolizm, regulują gospodarkę hormonalną i system nerwowy. Odświeżają umysł i ciało.
Warsztat będzie poświęcony pozycjom odwróconym w regeneracyjnych ustawieniach. Zapraszamy osoby, mające minimum 6 - miesięczną regularną praktykę.

Harmonogram:

9.00 - 12.00 - regeneracyjne asany odwrócone

Cena: 50 zł

Prowadząca: Marta Lewandowska

Zapisy: w Szkole Jogi lub telefonicznie: nr 609 103 712

Miejsce: Szkoła Jogi "Surya Namaskar"

www.jogaglogow.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

CZYM JEST JOGA?

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju, kultywowaną przez człowieka. Wywodzi się z Indii. Jest to droga zjednoczenia ciała, umysłu i ducha. Dzięki praktyce jogi możemy żyć wewnętrznie zintegrowani, pozostając jednocześnie w harmonii z otoczeniem. Najważniejszym i najstarszym traktatem jogi są Jogasutry. To miarodajny tekst, dotyczący mechanizmów rozwoju świadomości. Przypisywany jest mistrzowi, nazywanemu Patandżali.

„Celem jogi jest sprawić, abyś trwał w sobie, wewnętrznie się scalił. Dzięki jodze stajesz się pełnią”

Sri Sri Ravi Shankar

DLACZEGO WARTO?

Regularna praktyka jogi prowadzi do poprawy zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej. Wynika to z wpływu praktyki na wszystkie poziomy istnienia:

- na poziomie fizycznym: ciało staje się sprawniejsze, bardziej elastyczne, a jednocześnie mocniejsze

- na poziomie fizjologicznym: poprawia się funkcjonowanie wszystkich układów: oddechowego, krwionośnego, dokrewnego i innych

- na poziomie psychiki: poprawia się zdolność koncentracji, wzrasta umiejętność radzenia sobie z emocjami, stopniowo coraz lepiej radzimy sobie ze stresem

 

JAK ZACZĄĆ?

Zapoznaj się z grafikiem i wybierz grupę odpowiednią dla siebie. Zgłoś przed zajęciami poważniejsze problemy zdrowotne. Nie spożywaj większego posiłku min. 2 godz. przed zajęciami. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą wygodny strój. Wszystkie potrzebne pomoce są na wyposażeniu Szkoły. Ćwiczymy na boso.

Kontakt Joga
Marta Lewandowska
tel. 609-103-712, 
e-mail: mlewandowska5[@]o2.pl

Dojazd
ul. Słowiańska 17, Głogów