Joga dla zdrowia barków i szyi - 24 października 2020


Długotrwała pozycja siedząca, jednostronne użycie ramion, nadmierny wysiłek umysłowy, to tylko niektóre czynniki powodujące napięcie w okolicy barków i szyi.

Serdecznie zapraszam na warsztat poświęcony terapii barków i szyi, problemom odcinka szyjnego kręgosłupa, problemom barków oraz sztywnościom tego obszaru.

Warsztat skierowany jest również do osób, które chcą profilaktycznie zadbać o te partie ciała.

Wymagane podstawowe doświadczenie w jodze. Ilość miejsc jest ograniczona.

PLAN WARSZTATU: 09.00 – 12.00 – asany

KOSZT: 50 zł

Miejsce: Szkoła Jogi "Surya Namaskar"

Prowadząca: Marta Lewandowska

ZAPISY I INFORMACJE:

Szkoła Jogi Surya Namaskar Marta Lewandowskatel.

609-103-712 e-mail: mlewandowska5[@]o2. www.jogaglogow.pl

CZYM JEST JOGA?

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju, kultywowaną przez człowieka. Wywodzi się z Indii. Jest to droga zjednoczenia ciała, umysłu i ducha. Dzięki praktyce jogi możemy żyć wewnętrznie zintegrowani, pozostając jednocześnie w harmonii z otoczeniem. Najważniejszym i najstarszym traktatem jogi są Jogasutry. To miarodajny tekst, dotyczący mechanizmów rozwoju świadomości. Przypisywany jest mistrzowi, nazywanemu Patandżali.

„Celem jogi jest sprawić, abyś trwał w sobie, wewnętrznie się scalił. Dzięki jodze stajesz się pełnią”

Sri Sri Ravi Shankar

DLACZEGO WARTO?

Regularna praktyka jogi prowadzi do poprawy zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej. Wynika to z wpływu praktyki na wszystkie poziomy istnienia:

- na poziomie fizycznym: ciało staje się sprawniejsze, bardziej elastyczne, a jednocześnie mocniejsze

- na poziomie fizjologicznym: poprawia się funkcjonowanie wszystkich układów: oddechowego, krwionośnego, dokrewnego i innych

- na poziomie psychiki: poprawia się zdolność koncentracji, wzrasta umiejętność radzenia sobie z emocjami, stopniowo coraz lepiej radzimy sobie ze stresem

 

JAK ZACZĄĆ?

Zapoznaj się z grafikiem i wybierz grupę odpowiednią dla siebie. Zgłoś przed zajęciami poważniejsze problemy zdrowotne. Nie spożywaj większego posiłku min. 2 godz. przed zajęciami. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą wygodny strój. Wszystkie potrzebne pomoce są na wyposażeniu Szkoły. Ćwiczymy na boso.

Kontakt Joga
Marta Lewandowska
tel. 609-103-712, 
e-mail: mlewandowska5[@]o2.pl

Dojazd
ul. Słowiańska 17, Głogów