Ceremonia Oddechu z Oddechem Czakr
22 czerwca 2024r. (sobota), 18:00 - 21:00

 

 

Zapraszam na wyjątkową Ceremonię Oddechu w pełnię księżyca,

poszerzoną o aktywację czakr, poprzez oddech i muzykę.

 

Inspiracją do wprowadzenia Oddechu Czakr do Ceremonii Oddechu, jest nauka u Swami Anahata, ucznia OSHO. Uczestniczę w cyklu warsztatów, które prowadzi.

DM Ceremonia Oddechu jest to głęboka podróż z emocjami, oddechem i muzyką. Specjalnie zaprojektowana struktura prowadzi Ciebie przez 5 etapów, dzięki czemu możesz doświadczyć całego spektrum odczuć w poczuciu bezpieczeństwa i zaufania. Prowadzący tworzy bezpieczną przestrzeń, w której nawiązujesz relację ze sobą. Podczas kolejnych etapów jesteś prowadzony/a odpowiednio dobranym oddechem i muzyką, co pozwala Tobie uwolnić a następnie zintegrować uwięzione emocje oczyszczając ciało i umysł na wielu płaszczyznach.

------------------------------------

1. Bezpieczna przestrzeń - otwarcie. Spotkanie w kręgu, powitanie, przekazanie podstawowych informacji o Ceremonii oraz informacji organizacyjnych. Poczucie miejsca.
2. Ucieleśnienie. Kierujemy swoją uwagę do wewnątrz siebie przez swoje zmysły i odczucia płynące z ciała. Budujemy wewnętrzną stabilność poprzez połączenie z ciałem. Oddech Czakr.
3. Transformacja. Wyrażamy siebie i swoje doświadczenie, to czego dotkniemy wewnątrz. W poczuciu bezpieczeństwa, połączeni z oddechem i ciałem możemy uwolnić zablokowaną energię.
4. Integracja. Wyrównujemy i stabilizujemy poziom fizyczny, emocjonalny i mentalny. Stabilizujemy energię. Jesteśmy bardzo wrażliwi i otwarci na doznania.
5. Bezpieczna przestrzeń - zamknięcie. Wchodzimy w etap zamykania procesu, kończenia Ceremonii. Spotykamy się z tym, czego dotknęliśmy, możemy się tym podzielić. Zamykamy krąg.

Struktura ceremonii pozwala skorzystać osobom początkującym jak i zaawansowanym. Każdy odnajdzie tu miejsce dla siebie.

Jak się przygotować? Zabierz ze sobą wygodne ubranie, coś cieplejszego, aby ubrać po warsztacie, ew. opaskę na oczy. Wodę do picia. W dniu Ceremonii Oddechu zalecam posiłek lekkostrawny.

PRZECIWSKAZANIA: dla kobiet w ciąży, osób mających problemy z sercem i z nadciśnieniem, mocne stany lękowe. Jeśli masz jakieś dolegliwości psychofizyczne, problemy ze zdrowiem lub bierzesz silne leki to koniecznie zgłoś to prowadzącemu.

-------------------------------------

PROWADZĄCY: Jacek Grondalski

CENA: 100 zł

REZERWACJA: Grupa na Facebook'u lub pod nr telefonu: 603 23 19 19

 

CZYM JEST JOGA?

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju, kultywowaną przez człowieka. Wywodzi się z Indii. Jest to droga zjednoczenia ciała, umysłu i ducha. Dzięki praktyce jogi możemy żyć wewnętrznie zintegrowani, pozostając jednocześnie w harmonii z otoczeniem. Najważniejszym i najstarszym traktatem jogi są Jogasutry. To miarodajny tekst, dotyczący mechanizmów rozwoju świadomości. Przypisywany jest mistrzowi, nazywanemu Patandżali.

„Celem jogi jest sprawić, abyś trwał w sobie, wewnętrznie się scalił. Dzięki jodze stajesz się pełnią”

Sri Sri Ravi Shankar

DLACZEGO WARTO?

Regularna praktyka jogi prowadzi do poprawy zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej. Wynika to z wpływu praktyki na wszystkie poziomy istnienia:

- na poziomie fizycznym: ciało staje się sprawniejsze, bardziej elastyczne, a jednocześnie mocniejsze

- na poziomie fizjologicznym: poprawia się funkcjonowanie wszystkich układów: oddechowego, krwionośnego, dokrewnego i innych

- na poziomie psychiki: poprawia się zdolność koncentracji, wzrasta umiejętność radzenia sobie z emocjami, stopniowo coraz lepiej radzimy sobie ze stresem

 

JAK ZACZĄĆ?

Zapoznaj się z grafikiem i wybierz grupę odpowiednią dla siebie. Zgłoś przed zajęciami poważniejsze problemy zdrowotne. Nie spożywaj większego posiłku min. 2 godz. przed zajęciami. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą wygodny strój. Wszystkie potrzebne pomoce są na wyposażeniu Szkoły. Ćwiczymy na boso.

Kontakt Joga
Marta Lewandowska
tel. 609-103-712, 
e-mail: mlewandowska5[@]o2.pl

Dojazd
ul. Słowiańska 17, Głogów