Zajęcia w Szkole są prowadzone wg metody B.K.S.Iyengara. To bardzo popularna metoda praktyki jogi w Polsce i na świecie. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy, takich jak: koce, klocki, paski, liny, wałki, krzesła. Pomoce te pomagają w prawidłowym i precyzyjnym wykonaniu każdej pozycji oraz doświadczaniu jej dobroczynnego działania na organizm.

GRUPA POCZĄTKUJĄCA – obejmuje swym zakresem naukę podstawowych asan oraz używanie pomocy do jogi. Daje solidne podstawy do dalszej praktyki. To grupa o małej i średniej intensywności. Wskazana dla osób rozpoczynających praktykę. Pamiętaj jednak, że możesz w niej uczestniczyć cały czas, jeśli tak zdecydujesz. Dołączyć do zajęć w tej grupie możesz w każdej chwili, bez wcześniejszych zapisów i rezerwacji. Zajęcia trwają 75 min.

GRUPA ŚREDNIO-ZAAWANSOWANA – obejmuje naukę podstawowych asan oraz naukę pozycji odwróconych: Salamba Sirsasana (Stanie na głowie) oraz Salamba Sarwangasana (Świeca). To grupa o małej i średniej intensywności. Wskazana dla osób po ok. 6-miesięcznej, regularnej praktyce w grupie początkującej oraz dla osób po przerwie. Zajęcia trwają 75 min.

GRUPA ZAAWANSOWANA – nauka na tym poziomie to pogłębienie praktyki asan z grupy początkującej oraz nauka asan o wyższym poziomie trudności. To grupa o średniej i dużej intensywności. Wskazana dla osób po min. rocznej, systematycznej praktyce. Udział w tej grupie wymaga dobrej znajomości podstawowych asan oraz używania pomocy do jogi. Zajęcia trwają 90 min.

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY – praktyka skrojona na miarę potrzeb ciężarnych. Ograniczona liczebność grupy. Sekwencje o niskiej intensywności. Nie wymaga wcześniejszej znajomości pozycji jogi. Możliwość uczestnictwa od 12 tygodnia ciąży. Zajęcia trwają 75 min.

JOGA DYNAMICZNA – to zajęcia w stylu vinjasa w tradycji Iyengara, czyli synchronizacji ruchu z oddechem. Przeznaczone dla osób ze znajomością podstawowych asan, odznaczają się wysoką intensywnością i małą ilością pomocy do jogi. Zajęcia trwają 90 min.

GRUPA OGÓLNA Z PRANAJAMĄ – w  piątkowe popołudnia zapraszamy na łagodne zajęcia regeneracyjne zakończone praktyką oddechową – pranajamą. Sekwencje są dostosowane do wszystkich poziomów zaawansowania. Zajęcia trwają 75 min.

CZYM JEST JOGA?

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju, kultywowaną przez człowieka. Wywodzi się z Indii. Jest to droga zjednoczenia ciała, umysłu i ducha. Dzięki praktyce jogi możemy żyć wewnętrznie zintegrowani, pozostając jednocześnie w harmonii z otoczeniem. Najważniejszym i najstarszym traktatem jogi są Jogasutry. To miarodajny tekst, dotyczący mechanizmów rozwoju świadomości. Przypisywany jest mistrzowi, nazywanemu Patandżali.

„Celem jogi jest sprawić, abyś trwał w sobie, wewnętrznie się scalił. Dzięki jodze stajesz się pełnią”

Sri Sri Ravi Shankar

DLACZEGO WARTO?

Regularna praktyka jogi prowadzi do poprawy zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej. Wynika to z wpływu praktyki na wszystkie poziomy istnienia:

- na poziomie fizycznym: ciało staje się sprawniejsze, bardziej elastyczne, a jednocześnie mocniejsze

- na poziomie fizjologicznym: poprawia się funkcjonowanie wszystkich układów: oddechowego, krwionośnego, dokrewnego i innych

- na poziomie psychiki: poprawia się zdolność koncentracji, wzrasta umiejętność radzenia sobie z emocjami, stopniowo coraz lepiej radzimy sobie ze stresem

 

JAK ZACZĄĆ?

Zapoznaj się z grafikiem i wybierz grupę odpowiednią dla siebie. Zgłoś przed zajęciami poważniejsze problemy zdrowotne. Nie spożywaj większego posiłku min. 2 godz. przed zajęciami. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą wygodny strój. Wszystkie potrzebne pomoce są na wyposażeniu Szkoły. Ćwiczymy na boso.

Kontakt Joga
Marta Lewandowska
tel. 609-103-712, 
e-mail: mlewandowska5[@]o2.pl

Dojazd
ul. Słowiańska 17, Głogów