Marta Lewandowska

Avatar
Z wykształcenia pedagog i terapeuta w zakresie rewalidacji osób chorych i niepełnosprawnych. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Joga.
Praktykę jogi rozpoczęłam w 2007 roku u Marka Bednarskiego. Od tego czasu systematycznie biorę udział w licznych warsztatach i szkoleniach jogi, prowadzonych przez nauczycieli jogi z Polski i zagranicy. Pogłębiałam swoją wiedzę i doskonaliłam praktykę u Jurka Jaguckiego, Pauliny Stróż i Ewy Wardzałły. Systematycznie biorę także udział w warsztatach jogi terapeutycznej. Regularnie uczestniczę w warsztatach prowadzonych przez zagranicznych nauczycieli: Ojciec Joe Pereira, Udaj Bhosale.

Ważniejsze warsztaty i szkolenia:
  • 2017/2018 – Roczny Kurs Doskonalący u Pauliny Stróż
  • 2017 – warsztat dotyczący używania pomocy do jogi z Eyal Schifroni (nauczyciel z Izraela)
  • 2015-2016 – cykl warsztatów z Ojcem Pereira (katolicki ksiądz i nauczyciel jogi Iyengara z Indii)
  • 2014 – warsztat z Marcia Monroe - „Joga i skolioza”2014 – cykl warsztatów z Jurkiem Jaguckim „Oczy ciała, które widzą”
  • 2013 – warsztat terapeutyczny „Barki i szyja” u Pauliny Stróż
  • 2011 – Konwencja Jogi z Jaki Nett (USA)
  • 2009 – warsztat terapeutyczny „Joga kręgosłupa” u Marka Bednarskiego
  • 2008 – Medytacja w jodze Iyengara – warsztat u Marka Bednarskiego
  • 2007/2008 – Nauka praktyki własnej - warsztat u Marka Bednarskiego
  • 2007 – Jamy i Nijamy w jodze Iyengara – warsztat u Marka Bednarskiego

 

CZYM JEST JOGA?

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju, kultywowaną przez człowieka. Wywodzi się z Indii. Jest to droga zjednoczenia ciała, umysłu i ducha. Dzięki praktyce jogi możemy żyć wewnętrznie zintegrowani, pozostając jednocześnie w harmonii z otoczeniem. Najważniejszym i najstarszym traktatem jogi są Jogasutry. To miarodajny tekst, dotyczący mechanizmów rozwoju świadomości. Przypisywany jest mistrzowi, nazywanemu Patandżali.

„Celem jogi jest sprawić, abyś trwał w sobie, wewnętrznie się scalił. Dzięki jodze stajesz się pełnią”

Sri Sri Ravi Shankar

DLACZEGO WARTO?

Regularna praktyka jogi prowadzi do poprawy zdrowia fizycznego i kondycji psychicznej. Wynika to z wpływu praktyki na wszystkie poziomy istnienia:

- na poziomie fizycznym: ciało staje się sprawniejsze, bardziej elastyczne, a jednocześnie mocniejsze

- na poziomie fizjologicznym: poprawia się funkcjonowanie wszystkich układów: oddechowego, krwionośnego, dokrewnego i innych

- na poziomie psychiki: poprawia się zdolność koncentracji, wzrasta umiejętność radzenia sobie z emocjami, stopniowo coraz lepiej radzimy sobie ze stresem

 

JAK ZACZĄĆ?

Zapoznaj się z grafikiem i wybierz grupę odpowiednią dla siebie. Zgłoś przed zajęciami poważniejsze problemy zdrowotne. Nie spożywaj większego posiłku min. 2 godz. przed zajęciami. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą wygodny strój. Wszystkie potrzebne pomoce są na wyposażeniu Szkoły. Ćwiczymy na boso.

Kontakt Joga
Marta Lewandowska
tel. 609-103-712, 
e-mail: mlewandowska5[@]o2.pl

Dojazd
ul. Słowiańska 17, Głogów